Malkas katli

Malkas apkure, šķeldas katli, biomasas apkures katli,  apkure ar oglēm, apkure ar briketēm u.c. kopā apzīmē >>>

Cietā kurināmā katli

Cietā kurināmā katli iedalās vairākās apakšgrupās, piemēram: granulu katli, šķeldas katli, fosiliju – ogļu apkures katli u.c. Šajā mājas lapas sadaļā mēs vairāk runājam par malkas katliem.

Malkas apkures katli (cietā kurināmā katli) ir viennozīmīgi pats tradicionālākais (vēsturiski) un arī savā ziņā –  ekonomiskākais apkures veids no pielietotajiem Latvijā. Malkas apkures katli var būt dažāda izpildījuma, t.i. tērauda vai čuguna. Šeit protams, ka labākais risinājums ir čuguna malkas katli, jo to darbības mūžs ir līdz pat 5 reizes lielāks nekā tērauda malkas katlam. Čuguna apkures katli, gan arī iedalās grupās, piemēram: melno čuguna sekciju un pelēko čuguna sekciju izpildījumā, kas arī savā starpā atšķiras cenā un ekspluatācijas ilgumā.

Nākamais faktors malkas katla izvēlē ir tā uzbūve, jeb precīzāk, kāda ir tā ietilpība (cik liels diametrs tajā ietilpst, kāds pagales garums utt..)

Un tad nākamais būtiskais moments ir komforta līmenis, t.i. kādas ir konkrētā katla automatizācijas iespējas, sasaistes iespējas ar siltā ūdens ražošanas tvertnēm, drošības grupas, u.c.

Veicot savu izvēli par labu cietā kurināmā apkurei ir jāņem vērā daudzi plusi un mīnusi, piemēram:
MĪNUSI
  • ugunsdrošība, 
  • izdedži, 
  • iespējama tvana gāze, 
  • kurināmā uzglabāšana
PLUSI
  • salīdzinoši zemas izmaksas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.